Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Про нас

Українсько-Японський центр (УЯЦ) розпочав свою діяльність у 2003 році. Мета його створення — поглиблення взаєморозуміння між Україною та Японією, взаємозбагачення наших культур та розвиток співробітництва між країнами.

 

У 2005 році була підписана угода між Міністерством економіки України та Міністерством закордонних справ Японії про реалізацію проєкту технічного співробітництва. Підписано Протокол між JICA (Японським агентством міжнародного співробітництва) та КПІ ім. Ігоря Сікорського про визнання НТУУ КПІ реципієнтом проекту "Українсько-Японський центр" та умови реалізації цього проєкту.

 

Діяльність УЯЦ спрямована на якнайширше знайомство мешканців нашої країни з історією та культурою Японії, її науково-технічними та інноваційними здобутками, на підвищення потенціалу українських студентів та розвиток наукової співпраці між Україною та Японією.

 

З метою зміцнення різностороннього співробітництва між Україною та Японією у 2011 році в Українсько-Японському центрі був заснований "Японський мовний центр – Японський фонд" за сприяння Japan Foundation (Японського Фонду) — найбільшої благодійної організації по просуванню і популяризації японської культури у світі.

 

Українсько-Японський центр проводить курси вивчення японської мови для дорослих та дітей. Для підтримки високого рівня викладання, УЯЦ обмінюється досвідом з мовними школами, університетами та дослідницькими інститутами Японії, що сприяє поглибленню викладацької співпраці.

 

Крім того, УЯЦ відомий своїми курсами японських традиційних мистецтв. У 2010 році в центрі була встановлена традиційна японська кімната вашіцу. Це одна з двох подібних кімнат в Україні, друга розташована в Українсько-Японському Центрі при НТУ "Дніпровська політехніка" (м. Дніпро). Кімната вашіцу використовується для проведення занять з традиційних японських мистецтв. Досвідчені та висококваліфіковані українські викладачі проводять японські чайні церемонії, курси мистецтва компонування квітів ікебана, майстер-класи з каліграфії, оріґамі, техніки загортання предметів у тканину фурошікі, малюнку чорнилами сумі-е, знайомлять з особливостями національного одягу кімоно і процедурою його одягання. Відвідувачі курсів УЯЦ також вивчають правила гри ґо та шьоґі, вчаться готувати традиційні японські солодощі. Також в центрі проводяться покази документальних фільмів про Японію та інші різноманітні культурні та освітні заходи.

 

В Українсько-Японському центрі відкрита для всіх бажаючих бібліотека з більш ніж 13 тисячами видань, серед яких літературні твори японських авторів, дитяча література, манґа, підручники з японської мови, актуальні періодичні видання з японської тематики, відео- та аудіоматеріали. Матеріали доступні не лише японською, а й українською, російською, англійською та іншими мовами.

 

Підпишіться на нашу розсилку, щоб дізнаватися про події та заплановані заходи в УЯЦ, отримувати найсвіжішу інформацію про традиції та сучасне життя Країни, де сходить сонце.

 

Lugovska Kateryna

 

Директор

Катерина ЛУГОВСЬКА