Українсько-Японський центр КПІ ім. Ігоря Сікорського

Графік роботи бібліотеки

пн-пт 11:00-19:00
сб 11:00-18:00

Графік роботи офісу

пн - пт: 09:30 - 18:00
обід 13:00-14:00

Ошібана

Живопис можна створювати не тільки за допомогою фарб. Японці, нація з багатовіковою культурою, навчилися «писати» картини за допомогою сухоцвітів. Протягом багатьох століть японці приділяють особливу увагу рослинам і квітам навколо них, шануючи їх як символічну ланку, що з'єднує всі живі істоти.


Мистецтво ошібана (буквально - засушена квітка) сягає своїми витоками в середні віки. Ошібана була обов'язковою складовою у навчанні воїнів-самураїв (крім володіння зброєю і написання ієрогліфів). Їх завданням було в момент творчості навчитися перебувати в стані повної присутності (тут і зараз). Картина із сухоцвітів, зроблена руками майстра, була ключем для учня, котрий обрав цей шлях.


Сучасний живопис із сухоцвітів більше відома як пресована флористика. Зібрані рослини сушать під пресом (звідси - пресована флористика), стежать за тим, щоб рослина максимально зберігала свій природний колір і форму. Велика заслуга у цьому належить російському флористу, невтомній ентузіастці З. А. Мамонтовій.


Ошібана вже давно перестала бути тільки японською творчістю. Сьогодні живопис із сухоцвітів - захоплення багатьох людей і на Сході, і на Заході, і на американському континенті.
Важко описати той стан, коли входиш в кімнату, заповнену рослинами ... Стан насолоди, задоволення, спокою ...


Працюючи з висушеними під пресом квітами і створюючи видумані листівки, картини, панно, ми, в першу чергу, згадуємо, що всі ми діти природи . Це чудовий спосіб виразити свою любов друзям і близьким. І найцінніше - створення квіткових картин сприяє збереженню гармонії в сім'ї.
Мистецтво ошібана - це чудова можливість проявити свій смак , фантазію , знання основних властивостей рослин , це - збереження краси та витонченості живих квітів. Флористи створюють пейзажі , орнаменти , натюрморти , сюжетні картини і навіть портрети , прикрашають предмети інтер'єру - годинник , шкатулки і т.д.


Оволодіти технікою ошібана під силу кожному. Головне - дати волю своїй фантазії.

 

Валентина Шолудько

культурні заходи
інше
японська мова